- Štítky blogu
Psi ve stresu aneb agresivní psi
I psi mohou mít úzkosti a stres a nemusí Vám to nutně dát najevo. Ať už se jedná o separační úzkost, stres z ostatních psů, tmy, nebo lidí, je třeba to řešit včas. Pokud máte dominantního psa, u kterého s agresivitou nepracujete, je pak více náchylný k epilepsii.
Jestli vidíte, že se Váš pejsek bojí například ostatních psů, určitě ho v tom nepoporujte, kdy ho třeba budete brát do náruče, když se k Vám cizí pes přiblíží.
Správný pán psa podpoří a ujistí, že se nic neděje. Chovejte se neutrálně a nepociťujte stres. Pes velmi dobře vycítí, když je jeho pán nejistý.
V horším případě pes, který se bojí může se jevit jako agresivní. Je pak třeba vyhledat odbornou pomoc v okolí a docházet na výcviky.
Jak rozpoznat u psa stres, když nestahuje ocas mezi nohy nebo neprojevuje agrasivitu? (Pozor agresvita nemusí být nutně zapříčiněna pouze stresem). Pokud máte psa introverta, tak si začne olizovat packy, okusovat srst, nebo se neúměrně škrábou.
Jiní se chtějí dostat pryč od stresující situace a přešlapují z místa na místo.
Ani člověk nedokáže stres zcela vytěsnat ze svého života a pes také ne. Dávejte si ale pozor na to, aby pejsek nepociťoval dlouhodobý stres a snažte se mu maximálně pomoci.