VÝPRODEJ SE SLEVAMI -50% A DOPRAVOU ZDARMA NAD 2000 KČ!
Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Výcvik psa
  4. Psi ve stresu aneb agresivní psi
28.10.2022
Výcvik psa

Psi ve stresu aneb agresivní psi

I psi mohou mít úzkosti a stres a nemusí Vám to nutně dát najevo. Ať už se jedná o separační úzkost, stres z ostatních psů, tmy, nebo lidí, je třeba to řešit včas. Pokud máte dominantního psa, u kterého s agresivitou nepracujete, je pak více náchylný k epilepsii.

Jestli vidíte, že se Váš pejsek bojí například ostatních psů, určitě ho v tom nepoporujte, kdy ho třeba budete brát do náruče, když se k Vám cizí pes přiblíží.

Správný pán psa podpoří a ujistí, že se nic neděje. Chovejte se neutrálně a nepociťujte stres. Pes velmi dobře vycítí, když je jeho pán nejistý.

V horším případě pes, který se bojí může se jevit jako agresivní. Je pak třeba vyhledat odbornou pomoc v okolí a docházet na výcviky.

Jak rozpoznat u psa stres, když nestahuje ocas mezi nohy nebo neprojevuje agrasivitu? (Pozor agresvita nemusí být nutně zapříčiněna pouze stresem). Pokud máte psa introverta, tak si začne olizovat packy, okusovat srst, nebo se neúměrně škrábou.
Jiní se chtějí dostat pryč od stresující situace a přešlapují z místa na místo.

Ani člověk nedokáže stres zcela vytěsnat ze svého života a pes také ne. Dávejte si ale pozor na to, aby pejsek nepociťoval dlouhodobý stres a snažte se mu maximálně pomoci.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Skvělé tipy, slevy i akční novinky!
Stačí zadat Váš email.
O nás

Výroba a prodej chovatelských potřeb

Tomáš Palatý

Palackého 147/4

Kontaktujte nás
Zavolejte nám na tel.: 777 282 683
e-mail: mum6@seznam.cz
 
 
 
© Copyright 2018 – 2023 Palkar.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz