VÝPRODEJ SE SLEVAMI -50% A DOPRAVOU ZDARMA NAD 2000 KČ!
Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak vybrat pejskovi správné vybavení
  4. Jak vybrat správné vodítko pro psa?

Jak vybrat správné vodítko pro psa?

Není vodítko jako vodítko. I v klasických vodítkách pro psy najdete velké rozdíly. Kromě délky, barvy a designu záleží také na kvalitním materiálu a především pevné karabině. Chcete se přeci na vodítko spolehnout.

1.NEJPRODÁVANĚJŠÍ PALKAR VODÍTKA - PŘEPÍNACÍ
Přepínací vodítka jsou velmi oblíbená. Snadno se připínají k obojku pomocí kvalitní kovové karabiny. Možnost zkácení do tří délek a to na 210 cm, 170 cm nebo 140 cm. U nás na e-shopu najdete širokou škálu barev, ale také šířek.Pro malého pejskadoporučujeme 8 mm vodítko a pro středně velkého a velkého tahače 14 mm vodítko. Tato vodítka jsou vhodná i pro dogy, stafordy a jiné siláky.
Pokud si myslíte, že vodítko dlouhé 250 cm je moc, máme v nabídce i kratšívodítko klasickénebo pak tvoříme vodítka na zakázku.

 

2.STOPOVACÍ VODÍTKO

Stopovací vodítko by měl mít doma každý. 

K čemu slouží? Jde vlastně o mezistupeň mezi chůzí na vodítku a běhání na volno. Díky tomuto vodítku se váš pejsek ihned naučí snad nejtěžšímu povelu přivolání „ke mně“!Pejskaři také často využívají stopovací vodítko právě v době, kdy s jejich chlupáči lomcuje puberta.
Vodítko je také vhodné ale i pro sportovní kynology, kteří naopak pilují se svými psi disciplínu zvanou “stopa”.

Jak se používá? V praxi to pak vypadá tak, že psovi připneme vodítko a buď šňůru necháme zcela volně za ním a v případě potřeby přidupáváme, nebo držíme druhý konec v ruce. Se psem může trénovat, ale může si i normálně hrát s ostatními chlupáči. 
BONUSOVÝ TIP:  Je lepší si pořídit vždy delší stopovací vodítko a nechat alespoň ¼ délku šňůry za sebou, abyste pak nemuseli psa honit nebo aby vám neutrhl při škubnutí ruku. Samozřejmě záleží na velikosti pejska a jeho povaze.

Stopovací vodítko nabízíme 5 m, 10 m a 15 m.

3.POPRUHOVÉ VODÍTKO

Vodítko z kavlitního nylonu je oblíbené díky škále barevnosti. Pokud si libujete v různých barvách, délkách a rádi pejska ladíte s Vašim oblečením nebo pro různé příležitosti, tak tato vodítka jsou přímo pro Vás. Jsou velmi cenově přijatelná a pevná. Vhodná pro malého, středně velkého i velkého pejska. Nabízíme popruhová vodítka přepínací i klasická.

4.VODÍTKO UCHO

K čemu slouží?
-
Vodítko UCHO je nejkratší vodítko v naší nabídce. Je určené pro přidržení psa nebo pro chůzi u nohy. Jsou naprosto ideální v situacích, kdy je třeba mít psa pod kontrolou. Například při procházce ve městě nebo na jakémkoliv jiném frekventovanějším místě.
-Vodítko je také skvělé na výstavy a veřejné akce. Nemusíse se starat o zkracování klasického vodítka nebo se se psem se o délku vodítka přetahovat, ale pohodlně ho držíte za „UCHO“ ve své blízkosti.
-Skvělé je také na výcvik! Ucho se využívá při výcviku psa, vypouštění, kdy ho není nutné z obojku odepínat.

Jak se používá? Je to velmi jednoduché. Pejskovi připnete vodítko k obojku a necháte ruce podél vašeho těla. V případě, že pejsek chytí stopu nebo se chová jinak než si přejete, stačí s vodítkem cuknout a říct slovo „ne“ nebo „fuj“. Nezapomeňte také pejska chválit a odměňovat granulkami.

5.SAMONAVÍJECÍ VODÍTKO

Už dávno nejsou samonavíjecí vodítka pouze pro malé pejsky. Vybrat si můžete z lanka nebo pásku. Tato vodítka jsou oblíbená převážně v zimním období, kdy nechcete válet vodítko po zemi.

Nabízíme Flexi vodítka, která jsou určená až do 50 kg.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Skvělé tipy, slevy i akční novinky!
Stačí zadat Váš email.
O nás

Výroba a prodej chovatelských potřeb

Tomáš Palatý

Palackého 147/4

Kontaktujte nás
Zavolejte nám na tel.: 777 282 683
e-mail: mum6@seznam.cz
 
 
 
© Copyright 2018 – 2023 Palkar.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz