VÝPRODEJ SE SLEVAMI -50% A DOPRAVOU ZDARMA NAD 2000 KČ!
Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Výcvik psa
  4. Jak dlouhá by měla být procházka se psem?
22.06.2023
Výcvik psa

Jak dlouhá by měla být procházka se psem?

Délka procházky se psem závisí na několika faktorech, jako je věk, fyzická kondice, velikost a temperament psa. Obecně platí, že většina psů potřebuje pravidelnou fyzickou aktivitu, včetně procházek, aby se udrželi ve zdraví a vyčerpali přebytečnou energii. Následující doporučení mohou sloužit jako vodítko:

  1. Plemeno a velikost psa: Některá menší plemena mají menší energetické potřeby a mohou se spokojit s kratšími procházkami, zatímco větší a energeticky náročnější plemena potřebují delší a intenzivnější pohyb.

  2. Věk psa: Mláďata mají obecně více energie než dospělí psi, ale jejich procházky by měly být kratší a méně náročné na klouby a svaly. Starší psi mohou mít omezenou vytrvalost a potřebují mít zohledněny své individuální potřeby.

  3. Zdravotní stav: Pokud má pes zdravotní problémy, jako je artritida nebo obezita, délka procházky by se měla přizpůsobit jeho schopnostem a komfortu. Je vhodné se poradit s veterinářem, jakou fyzickou aktivitu je pro psa nejvhodnější.

Obecně se doporučuje minimálně 30 minut až 1 hodinu procházky denně pro většinu psů. Některá plemena a energičtější jedinci mohou potřebovat i více pohybu a delší procházky. Mějte na paměti, že procházka by měla zahrnovat dostatek času na vykonání potřeb.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Skvělé tipy, slevy i akční novinky!
Stačí zadat Váš email.
O nás

Výroba a prodej chovatelských potřeb

Tomáš Palatý

Palackého 147/4

Kontaktujte nás
Zavolejte nám na tel.: 777 282 683
e-mail: mum6@seznam.cz
 
 
 
© Copyright 2018 – 2023 Palkar.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz