VÝPRODEJ SE SLEVAMI -50% A DOPRAVOU ZDARMA NAD 2000 KČ!
Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Husky

Pes Husky, známý také jako Sibiřský husky, je plemeno psa původem ze Sibiře. Jsou to středně velcí psi s typickým vzhledem a charakteristickou srstí. Zde je několik zajímavých faktů o psovi Husky:

  1. Fyzický vzhled: Psi Husky mají kompaktní stavbu těla, silné svaly a hustou srst. Jejich oči jsou nejčastěji modré, i když mohou být i hnědé nebo obočí různých barev. Mají charakteristický ocas stočený přes hřbet a často mají masku kolem obličeje.

  2. Povaha: Psi Husky jsou známí svou přátelskou a společenskou povahou. Jsou to energičtí a aktivní psi, kteří mají rádi fyzickou aktivitu a venkovní aktivity. Jsou také inteligentní, ale mohou být také tvrdohlaví a nezávislí, což může znamenat, že vyžadují důsledné vedení při výcviku.

  3. Energie a pohyb: Husky jsou velmi energičtí psi a vyžadují hodně pohybu. Jsou šťastní, když mají dostatek prostoru a možnost běhat. Jsou to také psi tahajících plemen, a proto mají silný tahový instinkt. Mohou se stát skvělými společníky pro běhání, jízdu na kole nebo psí spřežení.

  4. Společenskost: Psi Husky jsou přátelští nejen ke své rodině, ale také ke svým spolubydlícím, včetně jiných psů. Mohou být výbornými společníky pro děti, ale je důležité je vždy dozorovat, protože jejich energie a hravost mohou někdy být přehnané.

  5. Péče o srst: Husky mají hustou dvouvrstvou srst, která je dobře izolovaná a chrání je před chladem. Jejich srst vyžaduje pravidelnou péči, zejména v období línání, kdy mohou shazovat velké množství chlupů. Pravidelné kartáčování pomáhá udržovat srst v dobrém stavu.

  6. Historie: Psi Husky byli původně chováni jako psi spřežení pro tažení saní a přepravu zásob v severní Sibiři. Byli také využíváni jako společníci a hlídači u sibiřských domorodých kmenů. Dnes jsou velmi oblíbení jako rodinní psi a závodní psi v psích spřeženích.

Je důležité si uvědomit, že každý pes je individuální a může se lišit ve své povaze a potřebách. Vlastnictví Huskyho vyžaduje zodpovědnost a dostatek času a prostoru pro jejich fyzickou a duševní stimulaci.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Skvělé tipy, slevy i akční novinky!
Stačí zadat Váš email.
O nás

Výroba a prodej chovatelských potřeb

Tomáš Palatý

Palackého 147/4

Kontaktujte nás
Zavolejte nám na tel.: 777 282 683
e-mail: mum6@seznam.cz
 
 
 
© Copyright 2018 – 2023 Palkar.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz